Jeśli szukasz zapachów do domu, które odświeżą Twój dom, to masz do dyspozycji duży wybór. Nie tylko ogromny wybór samych zapachów, ale także wybór technik dystrybucji lub dyspersji, których używasz, zależy od osobistych preferencji, chociaż wiele osób używa więcej niż jednego.

Są świece zapachowe, które mogą wyglądać równie dobrze, jak pachną, lub czyste linie dyfuzorów z trzciny do olejków eterycznych, które rozpraszają aromat olejków eterycznych i innych olejków zapachowych. Alternatywnie, niektórzy ludzie używają palników olejowych lub parowników, a niektórzy wolą palić kadzidło.

Świece występują w niemal nieograniczonej gamie i kształtach rozmiarów, a także oferują bardzo szeroką gamę zapachów od popularnych zapachów kwiatowych po bardziej egzotyczne drzewo sandałowe i cynamon. Chociaż dyfuzory z trzciny i inne olejki są z pewnością popularne, świece mają pewien nastrój, który ludzie lubią, być może ze względu na żywy płomień i dlatego, że wydają się robić coś w pewien sposób, a nie tylko być ozdobą, jak dyfuzory z trzciny.

Kadzidełka mogą czasami być nieco szorstkie i sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na zadymione, i powinny być używane w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, ale tak samo powinien być każdy inny rodzaj dyfuzora zapachowego. Dyfuzory trzcinowe mają tę zaletę, że są wolne od dymu, ale dobrze sformułowana świeca nie powinna również wydzielać dymu, dopóki nie zostanie zdmuchnięta lub zdmuchnięta, kiedy pojawi się niewielka ilość dymu, zanim knot ostygnie.

Ogólnie rzecz biorąc, przy podejmowaniu decyzji między różnymi formami zapachów do domu, świece i dyfuzory z trzciny są dwiema najbardziej popularnymi i spełniają potrzeby dekoracyjne w Twoim domu, a także oferują piękny zapach. Wiele osób decyduje się na używanie dyfuzora trzcinowego lub elektrycznego dyfuzora oleju w ciągu dnia i zapalanie niektórych świec zapachowych lub palników olejowych w nocy. Świece są stworzone do zapalania, a nie tylko do siedzenia jako ozdoba, a świece zapachowe oferują wspaniałą gamę pięknych zapachów do Twojego domu.

Który więc wybrać: dyfuzor czy świecę? Pod wieloma względami jest to po prostu kwestia osobistych preferencji, ale w innych zależy to od jednego z wielu czynników, w tym:

a) Jeśli podoba Ci się wygląd płonącej świecy, to byłby to Twój oczywisty wybór. Z tego powodu osoby z centralnym ogrzewaniem i bez ognia na żywo w domu lubią świece. Palniki olejowe również oferują te same korzyści, choć w mniejszym stopniu, ponieważ źródło ciepła nie zawsze jest tak widoczne.

b) Świece zapachowe są dostępne we wspaniałych kształtach i rozmiarach, a wiele osób używa świec, zarówno zapachowych, jak i nie, tylko dla ich dekoracyjnego wyglądu. Parowniki oleju mogą również oferować szeroką gamę stylów dekoracyjnych.

c) Świece są również dostępne w znacznie szerszej gamie perfum niż olejki eteryczne lub zapachowe. Większość z nich jest kwiatowa, ale inne, takie jak drzewo sandałowe, pozyskiwane są z kory drzew. Istnieją również mineralne źródła perfum do świec. Parowniki i dyfuzory muszą używać oleju o stosunkowo niskiej masie cząsteczkowej, aby mogło przebiegać parowanie, więc zakres perfum jest stosunkowo ograniczony.

d) Zapachy domowe z dyfuzorami, takie jak dyfuzory z trzciny, wykorzystują czysty olej bez spalania go, a wielu uważa, że ​​mają one lepszy stosunek jakości do ceny. W rzeczywistości tak nie jest, a stroiki też nie trwają wiecznie. W końcu się zapychają i trzeba je wymienić. Palniki olejowe (błędna nazwa) lub dyfuzor do olejków eterycznych w rzeczywistości nie spalają oleju, ale potrzebują źródła ciepła, takiego jak świeca lub zasilanie elektryczne.

e) Dyfuzory trzcinowe mogą być używane w dowolnym momencie i pozostawione nawet podczas wyjazdu na wakacje. Z drugiej strony, przy świecach większość ludzi woli je zdmuchnąć, kiedy wychodzą z domu. Generalnie nie ma takiej potrzeby, ponieważ rozwinęły się od czasów, kiedy spłonęły do ​​samego dna. Niemniej jednak jest to postrzegane ograniczenie i dlatego niektórzy ludzie używają obu rodzajów zapachów domowych: świec zapachowych na wieczory i dyfuzorów z trzciny w ciągu dnia.

f) Elektryczne dyfuzory oleju są popularne i chociaż wykorzystują energię elektryczną, można je znaleźć w wielu różnych konstrukcjach. Niemniej jednak nie mają „naturalnego” wyglądu świecy zapachowej czy dyfuzora z trzciny.

f) Wszelkiego rodzaju dyfuzory oleju można łatwo uzupełniać, a wszystko, co musisz zrobić, to je uruchomić, a będą działać przez cały czas, podczas gdy świece zapachowe należy wymieniać po ich wypaleniu. Typy elektryczne zazwyczaj wymagają zakupu nowych wkładów zamiast uzupełniania oleju, co może być dla niektórych osób zniechęcające.